Dane kontaktowe

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ANNOPOLU

ul. Leśna 2, 23-235 Annopol


tel./fax (15) 86-13-404
781-140-390 (pomoc społeczna)
513-061-323 (pomoc społeczna)
782-183-748 (świadczenia rodzinne)


email: sekretariat@annopolops.pl


Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP):
/OPSANNOPOL/SkrytkaESP


Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: 07:30 – 15:30

W dniu 05.07.2017r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Ogranizatorem i sponsorem wycieczki była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu, Związek Miast Nadwiślańskich w Toruniu oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Annopolu.

W wycieczce uczestniczyło 40 dzieci z terenu Gminy Annopol. W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji. Uczestnicy zwiedzali Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy, Zamek, Katedrę, Stare Miasto, Nowy Świat, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki. Dzieci miały możliwość zakupić pamiątki dla siebie i bliskich.

Wiele radości i wrażeń przyniósł dzieciom godzinny rejs statkiem po Wiśle. Po zakończonym rejsie czekał na wszystkich smaczny obiad. Następnie dzieci miały okazję zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, dzieci mogły nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.

Dzięki tej wspaniałej wycieczce dzieci miały okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.