Dane kontaktowe

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ANNOPOLU

ul. Leśna 2, 23-235 Annopol


tel./fax (15) 86-13-404
781-140-390 (pomoc społeczna)
513-061-323 (pomoc społeczna)
782-183-748 (świadczenia rodzinne)


email: sekretariat@annopolops.pl


Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP):
/OPSANNOPOL/SkrytkaESP


Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: 07:30 – 15:30

W dniu 16 lipca 2018r. w Zespole Szkół w Dzierzkowicach odbyło się II spotkanie warsztatowe pt. „Zmień nastawienie – zacznij ćwiczyć stawy” dla uczestników projektu „Czerwony guzik życia – aktywizacja społeczna i zdrowotna mieszkańców Powiatu Kraśnickiego”.

Podczas warsztatów omówione zostały choroby cywilizacyjne m.in.: cukrzyca, otyłość, nowotwory, osteoporoza. Przedstawiono ich przyczyny, objawy, skutki oraz rodzaje aktywności mające pozytywny wpływ na walkę z chorobą. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najskuteczniejszymi metodami treningu: spacer (jako najzdrowsza
i najtańsza forma), nordic walking, joga, pilates, stretching, trening funkcjonalny (nauka prawidłowych wzorców ruchu), jazda na rowerze, pływanie. Zademonstrowano techniki automasażu jako skutecznej formy pracy na tkankach miękkich w bólach przewlekłych spowodowanych przeciążeniami. Celem było przekonanie uczestników, że zdrowy styl życia, ruch, odpowiednia dieta i naturalna suplementacja to jeden z najważniejszych sposobów na walkę z chorobami cywilizacyjnymi, bólem kręgosłupa oraz stawów.

Zajęcia warsztatowe zostały przeprowadzone przez trenerów z GetGym Klub Fitness w Kraśniku.

W spotkaniu uczestniczyły też uczestniczki projektu z terenu Gminy Annopol.