Dane kontaktowe

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ANNOPOLU

ul. Leśna 2, 23-235 Annopol


tel./fax (15) 86-13-404
781-140-390 (pomoc społeczna)
513-061-323 (pomoc społeczna)
782-183-748 (świadczenia rodzinne)


email: sekretariat@annopolops.pl


Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP):
/OPSANNOPOL/SkrytkaESP


Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: 07:30 – 15:30

W dniu 05.07.2019r. odbyła się wycieczka do Zamościa i Zwierzyńca. Organizatorem i sponsorem wycieczki była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu.

W wycieczce uczestniczyło 40 dzieci z terenu Gminy Annopol wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Annopolu.Uczestnicy zwiedzali odrestaurowany Ratusz i kamienice ormiańskie, które urzekają swoją niespotykaną urodą.  Spacer po mieście w towarzystwie p. przewodnika wzbogacił wiedzę o historii miasta, ale także ludzi, którzy przyczynili się do rozkwitu Zamościa.   

Zwiedzając Muzeum Zamojskich dzieci mieli okazję poznać nie tylko bogatą galerię obrazów i cennych eksponatów, ale także dzieje ordynacji Zamojskich Włodarzy. Dodatkową atrakcją wyjazdu było również zwiedzanie ogrodu zoologicznego. W ogrodzie zoologicznym można było podziwiać m.in. żyrafy, niedźwiedzie, liczne gatunki małp i ptactwa. Wiele radości i wrażeń przyniosła dzieciom wizyta w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”. Dzieci uczestnicząc w pokazie mogły poznać cały proces produkcji, od momentu wylania karmelu na granitowy blat i dodania aromatów, barwników, poprzez jego wyrabianie, formowanie, modelowanie, aż do wyrobu finalnego w postaci cukierka czy lizaka. Po  pokazie nastąpiła jakże ważna degustacja słodyczy własnoręcznego wyrobu. Kolejnym etapem wycieczki był Zwierzyniec i zwiedzanie Kościoła na wodzie, hodowli konika polskiego oraz miejscowych Stawów Echo w Roztoczańskim Parku Narodowym. Pomimo zmęczenia na twarzach wszystkich uczestników wycieczki malował się uśmiech i zadowolenie z miło spędzonego dnia.