Dane kontaktowe

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ANNOPOLU

ul. Leśna 2, 23-235 Annopol


tel./fax (15) 86-13-404
781-140-390 (pomoc społeczna)
513-061-323 (pomoc społeczna)
782-183-748 (świadczenia rodzinne)


email: sekretariat@annopolops.pl


Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP):
/OPSANNOPOL/SkrytkaESP


Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: 07:30 – 15:30

 

29 czerwca 2023r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Annopolu był dniem warsztatów kulinarnych i dietetycznych, które odbyły się w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2021 Podprogram 2021 Plus.

Uczestnicy z przepisów opracowanych przez prowadzących zajęcia p. Zygmunta Siegieda oraz p. Martę Konopa-Marciniak przygotowali pierożki man du oraz zupę ogórkową ze świeżych ogórków. Podczas wspólnej degustacji przygotowanych dań podniebienia wszystkich podbiły właśnie pierożki man du z sosem dijon.

Organizowane od lat warsztaty mają charakter teoretyczny i praktyczny. Uczestnikom dostarczają informacji dotyczących zasad zdrowego odżywiania, układania zdrowych i smacznych jadłospisów, często też obalają to co uznawane jest za zdrowe czy niezdrowe.

 

 

Dzięki takiej formie warsztaty są działaniami wpływającymi na animację lokalnej społeczności. Za każdym razem dają możliwość spotkań,  integracji, zacieśniają więzi. Są miejscem, w którym można porozmawiać na różne tematy. Pozwalają na wymianę wiedzy, spostrzeżeń, doświadczeń i poglądów. Udział w takich zajęciach pozwala być bardziej kreatywnym, a tym samym uczy jak lepiej wykorzystać posiadane w domach artykuły spożywcze.

Warsztaty kulinarne to nie tylko ciekawa lekcja gotowania i możliwość zdobycia wiedzy na temat zdrowego stylu życia. To także okazja do zabawy i kreatywnego odpoczynku. Połączenie jej z degustacją potraw, daje możliwość spotkania prawdziwych pasjonatów kuchni, którzy dzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i kuchennymi rozwiązaniami.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym za doskonałą organizację i miłą atmosferę oraz wszystkim uczestniczącym za swój wkład, zaangażowanie i poświęcony czas. Dziękujemy również za pozytywne opinie, które docierały do nas  po zakończeniu zajęć, są one największą motywacją do inicjowania kolejnych spotkań.